Ar žinojote, kad dantų protezavimas – kompensuojamas ligonių kasų?

Protezavimas odontologijoje – tai medicinos specialybė, susijusi su burnos reabilitacija, natūralios dantų funkcijos ir estetikos atstatymu po danties netekimo ar danties struktūros pažeidimo.

Dantų protezavimas – tai natūralių dantų keitimas į dirbtinius dantis, taikant pačius įvairiausius būdus, apimančius visus biologinius , biocheminius, funkcinius, psichosocialinius, materialinius ir technologinius terapijos aspektus. Tai kokybiškų , pagal užsakymą pagamintų ir dantų laboratorijoje pritaikytų dantų protezų tiekimas pacientui. Pasitelkę naujausias medicinos technologijas ir suskaitmenintus darbo procesus, pacientai ,odontologai ir dantų technikai randa geriausią individualų gydymą, kad būtų atkurta natūrali dantų funkcija ir estetika.

Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD):

  • Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • Vaikai iki 18 metų;
  • Asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
  • Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Šiuo metu senoji „laiškų“ sistema panaikinta, todėl nebeliko protezavimo laukimo eilės, ir paslaugą galima gauti iš karto.

Kur kreiptis norint pateikti prašymą dėl dantų protezavimo?

Norint pateikti prašymą dėl dantų protezavimo, turite kreiptis į pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos,  prie kurios esate prisirašę, gydytoją odontologą .Gydytojas odontologas, nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašys elektroninį siuntimą ir pats jį užregistruos.

Įstaiga, į kurią buvo kreiptasi, konsultacijos metu privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą. Gavęs pranešimą, asmuo galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugų. Dantų protezavimo paslaugos turi būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo – asmens užregistravimo EVIS DP posistemyje. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Kompensuojamas protezavimas atliekamas klinikose, sudariusiose sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis. Tuo pasidomėti reikėtų dar prieš renkantis protezavimo kliniką.

„Gražių šypsenų namų “ klinika yra sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis, todėl mielai kviečiame atvykti pas mus .

Registruojantis konsultacijai, įspėkite apie jums paskirtas TLK lėšas protezavimui, o atvykę pateikite tai įrodantį pranešimą. Konsultacijos metu bus jums sudarytas gydymo ir protezavimo planas. Jei nuspręsite pasirinkti mūsų kliniką, tuomet mes pažymėsime TLK elektroninėje sistemoje apie jums suteikiamas  dantų protezavimo paslaugas.

Užbaigus dantų protezavimą TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą ir nuo tos datos praėjus 3 metams, pagal galiojančią tvarką jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.

Mūsų pacientai mums visada yra svarbiausi, todėl nuolat tobuliname savo paslaugas, kad išlaikytume aukščiausią kokybės lygį ir pateisintume jūsų lūkesčius. Atlikdami protezavimo procedūras naudojame tik kokybiškas medžiagas ir naujausias technologijas, taip pilnai atkurdami pacientų kramtymo funkciją ir estetiką.